Loading...

Long Fiber Injection Molding

Copy

Uzun Lif Enjeksiyon Poliüretan Kompozitler

Uzun elyaf takviyesi son beş yıl içinde en hızlı büyüyen imalat teknikleri arasında yer aldı. Uzun elyaf takviyeli kompozitler, sürekli liflerle güçlendirilmiş kompozitlerin performansına yaklaşmakta ve doğranmış elyaf üretimi ile ilişkili otomasyonla elde edilen üretim hızı ve üretim doğruluğu sunmaktadır. Uzun lif takviyeli termoplastikler (LFRT’ler) bir takım uygulamalarda metallerin ve diğer kompozit kalıplama teknolojilerinin yerini almıştır.

Uzun elyaf teknolojileri, otomotiv pazarında hızlı sertleşen iki parçalı poliüretanlar olmak üzere termosetler için özellikle uzun lifli enjeksiyon (LFI) için geliştirilmiştir. LFI’nin sadece otomotiv pazarı için değil, ticari araçlar, ev aletleri ve konut inşaatı bileşenleri için de kullanılmaktadır.

Bu uygulamalar daha geniş bir kitleye ulaştıkça, LFRT’ler son beş yılda olduğu gibi, önümüzdeki beş yıl içinde poliüretan LFI piyasasının da artması bekleniyor. Uzun liflerin sunduğu yüksek performans, otomasyon, kısa döngü süreleri ve azaltılmış çevresel etki ile birlikte, çeşitli uygulamalar için kazanan bir paket olduğunu kanıtlıyor.

details
Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites